به بازار چاپ خوش آمدید | ورود اعضا | ثبت نام رایگان
بنر
بنر
بنر

نمایش بر اساس استان

عضو بازار چاپ شوید
ثبت نام رایگان
عضو هستید؟ورود اعضا

خبرنامه

مركز پشتيباني بازار چاپ
تلفن تماس بازار چاپ
سامانه پيامك تماس نيازمندي هاي بازار چاپ
کانال تلگرام بازار چاپ

تعرفه آگهی

1 ماهه - 80,000 تومان
3 ماهه - 204,000 تومان
6 ماهه - 360,000 تومان
1 ماهه - 40,000 تومان
3 ماهه - 102,000 تومان
6 ماهه - 180,000 تومان

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین
بانك متن لوح تقدير
بانك قاب و حاشيه لوح تقدير
بانك آرم و لوگو
بانك نقوش اسليمي و تذهيب
بانك وكتورهاي كاربردي
بانك آموزش نرم افزار كورل
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
::

برای هر مرحله از چرخه مشتری چه محتوایی باید تولید کنیم؟

: : :

 

bazarechap article 54

 

تولید محتوا برای هر مرحله از چرخه مشتری

 

 

 

بازار چاپ : آگاهی، تعامل، ارزیابی، خرید، بعد از خرید و حمایت. این ها چرخه ایده آلی از زندگی مشتری شما هستند. قطعا مدل هایی هم وجود دارد که در آن نارضایتی مشتری به این ترکیب اضافه شده است اما اگر کار خود را به درستی انجام دهید هرگز با این مرحله درگیر نخواهید شد .


چیزی که ما از این چرخه می خواهیم جایی است که ما را به مرحله حمایت و طرفداری می رساند. سپس می توانیم از فاز تعامل و فراتر از آن دوباره کار را شروع کنیم. در این شرایط محتوا نقش بسیار مهمی ایفا می کند. شما به محتوای مناسبی برای هر مرحله از سفر مشتریان خود نیاز دارید. اما سوال اینجاست که برای بخش های مختلف این چرخه چه محتوایی مناسب تر است؟


سفر مشتری مسیر است که مشتری بالقوه طی می کند تا برند را شناسایی کند، خریدی انجام دهد، به مشتری وفادار تبدیل گردد و سپس از تعامل باز ایستد. در مقابل چرخه مشتری بخش رهایی از ارتباط و تعامل را رد می کند و فرد را وارد فاز بعد از کشف می نماید.


برخی از این ها چرخه کوتاهی دارند . این در حالیست که برخی دارای چرخه های طولانی هستند. اما به خاطر داشته باشید که همه این چرخه ها صرف نظر از طولی که دارند یک سفر خطی با آغاز و پایان خاص و تعیین شده نیستند.

 


بازاریابی در چرخه مشتری


اگر هدف شما ایجاد خریدهای تکراری است پس بازاریابی تان باید به شکل دایره ای عمل کند.ما به این مدل دایره ای، بازاریابی چرخه مشتری می گوییم که در این مقاله به توضیح آن خواهیم پرداخت.


هر بخش از محتوا باید مشتری بالقوه را از طریق فازهای مختلف به مراحل بعدی در قیف هدایت کند و مرحله نهایی باید آن ها را دوباره به آغاز کار باز گرداند. در این شرایط می توانید ارزش و طول عمر مشتری را افزایش دهید، آن ها را بارها و بارها به تعامل وا دارید و در عین حال فروش جدیدی را ایجاد نمایید. در این شرایط قادر خواهید بود بدون افزایش تلاش، بازگشت سرمایه گذاری قابل توجهی داشته باشید.


به خاطر داشته باشید که یافتن و نگهداری مشتری جدید 25 برابر هزینه بیشتری برایتان خواهد داشت.


پس با بازاریابی چرخه مشتری می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. در ادامه به شما نشان خواهیم داد چگونه می توانید از این نوع بازاریابی بهره بگیرید.

 


آگاهی در بازاریابی چرخه مشتری


همانطور که از نامش پیداست این مرحله زمانی است که مشتری بالقوه تازه با برند شما آشنا شده است. در این شرایط تلاش می کنید افراد جدیدی را بیابید. بیشتر کاربران اینترنت دوره توجه کوتاهی دارند به همین خاطر باید محتوای قابل هضم تعاملی برای جلب توجهشان ایجاد کنید. برای اینکه بتوانید استراتژی بازاریابی چرخه مشتری را به کمک منابع اندک بهبود ببخشید و نتایج آن را به حداکثر برسانید باید محتوایی ایجاد کنید که به راحتی قابل اشتراک گذاری و کشف شدن است.


شما به مشتریان بالقوه ای نیاز دارید که محتوا را در میان سایر افراد به اشتراک می گذارند. این روش بسیار موثرتر از صرف زمان برای ترغیب آن ها در وبلاگ یا صفحات اجتماعی است. اگر بتوانید محتوایی تولید کنید که مشتریان بالقوه را به خواندن و تعامل وا دارد برنده خواهید شد.

 


انواع محتوایی که می توانید برای مرحله آگاهی از برند تولید کنید عبارت است از:

- پست های رسانه اجتماعی
- پست های وبلاگی مهمان
- محتوای اینفلوئنسرها
- فایل های گرافیکی قابل اشتراک
- ایمیل ها
- ویدئوها
- گیف ها

 

 


قالب هایی که می توانید در محتوای خود پوشش دهید:

- برندینگ و شناخت
- محصول یا خدماتی که ارائه می کنید.
- ایده هایی که ارتباطات عاطفی با مشتریان بالقوه ایجاد می کند.

 

 


تعامل در بازاریابی چرخه مشتری


خوب حالا مشتری شما را می شناسد. او به برند شما علاقه دارد اما به طور کامل آماده خرید محصول یا خدماتتان نیست. او می خواهد اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب کند و ببیند چرا باید از شما خرید کند و رقبایتان را نادیده بگیرد.


هنوز در بالای قیف قرار داریم اما باید محتوای دقیقی را تولید کنیم. در این شرایط باید پرسوناهای خود را به دقت بشناسید و برای هر کدام محتوای خاصی بنویسید. موضوعات ایمیلی قدرتمندی بنویسید و از هدر وبلاگ، فهرست ها و زیر هدرها برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص استفاده کنید.


در این مرحله می توانید با ظاهر شدن به عنوان یک برند خوب و قابل اعتماد خود را در میان رقبا متمایز کنید حتی اگر هنوز آماری برای پشتیبانی از این داده ها نداشته باشید. اسنیپت های برجسته، رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو و بک لینک ها نه تنها کسب وکارتان را بیشتر در معرض دید مشتری قرار می دهد بلکه شرکت شما را به عنوان رهبر فکری معرفی می کند.

 


نوع محتوایی که می توانید برای مرحله تعامل تولید کنید عبارت است از :

- پست های وبلاگی
- کتاب های الکترونیکی
- ایمیل ها
- صفحات فرود ( لندینگ پیج )

 


قالب هایی که در این مرحله می توانید پوشش دهید:

- ویژگی برتر محصولات
- نظرات و بررسی های مشتریان
- نکات و ترفندها
- محتوای مرتبط با صنعت که شما را به عنوان رهبر فکری معرفی می کند.

 

 


ارزیابی در بازاریابی چرخه مشتری


خوب حالا زمان آن فرا رسیده است که از ادعاهای خود پشتیبان گیری کنید. در مراحل اولیه به مشتریان بالقوه خودتان گفته اید برترین هستید. حالا باید این موضوع را با آمار و ارقام واقعی نشان دهید. در این مرحله، مشتریان بالقوه شما گزینه های خود را به چند رقیب کاهش داده اند.


محتوایی که تولید می کنید باید بتواند معامله را مستحکم تر کند و او را به سمت مراحل بعدی قیف هدایت نماید. برای جذب کردن مشتریان بالقوه خود از داده های جمعیتی، داده های روانشناسی و داده های شخصی سازی شده استفاده کنید. همه ویژگی های برجسته محصول یا خدمات خود را با جزییات بیان کنید و از CTA برای هدایت افراد به سمت تیم فروش استفاده نمایید.

 


محتوایی که می توانید در مرحله ارزیابی تولید کنید:

- نظرات و بررسی های مشتریان
- وایت پیپرها
- مطالعات موردی

 


قالب هایی که می توانید در محتوای خود پوشش دهید:

- معیارهایی که از عملکرد محصولات و خدمات پشتیبانی می کند
- ویژگی هایی که محصولات شما را منحصر به فرد می سازد
- مشکلات خاصی که محصولات شما برطرف می نماید.

 

 


خرید در بازاریابی چرخه مشتری


خوب حالا به مر حله ای رسیده اید که مشتری از شما خرید کرده است. این موضوع بدین معنی نیست که کار را رها کنید. باید مطمئن شوید که تجربه خرید برای مشتریان بدون دردسر بوده است. باید از زبان واضح و خوبی استفاده کنید. در این مرحله، سیستم خدمات رسانی به مشتریان بخشی از استراتژی بازاریابی خواهد بود. افزایش رضایت مشتری به مشتری کمک می کند از مرحله نبود تعامل عبور کند و ارزش و طول عمر مشتری افزایش می یابد.

 


محتوایی که برای این مرحله استفاده می کنید عبارت است از :

- صفحات فرود
- ایمیل های خوش آمدگویی
- آموزش مربوط به محصول یا خدمات

 


قالب هایی که می توانید در این محتوا پوشش دهید:

- راحتی کاربرد
- گزینه های پشتیبانی
- رضایت مشتری

 

 


بعد از خرید در بازاریابی چرخه مشتری


تنها بدین خاطر که مشتری از شما خرید کرده نمی توانید مطمئن شوید که آن ها دوباره به سراغتان می آیند. اینجا دقیقا همان جایی است که استفاده درست از استراتژی های بازاریابی تفاوت زیادی در نتایج ایجاد می کند . شما می توانید مشتری را دوباره در سایت درگیر کنید یا آن ها را به حال خود رها سازید.


اگر یادتان باشد در قسمت قبلی گفتیم سیستم خدمات رسانی به مشتریان بخشی از استراتژی بازاریابی تان شده است. در این مرحله نیز همین امر صادق است. نقاط لمسی و دسترسی شما به افراد، نکته کلیدی برای تولید محتواست. خدمات عالی برای افراد ایجاد کنید. در این شرایط مشتری تبدیل به مشتری وفادار می شود و دوباره به سراغتان می اید.


در این مرحله هم باید به فکر تولید محتوا باشید. باید تلاش کنید نگرانی های بعدی مشتری را هدف قرار دهید.

 


محتوایی که در مرحله بعد از خرید می توانید به کار ببرید در برگیرنده موارد زیر است:

- خبرنامه های ایمیلی
- مطالب گرداوری شده وبلاگ ها
- مطالعات موردی مشتریان تکراری
- هر گونه محتوایی که می تواند ویژگی های محصول و خدماتتان را واضح تر سازد.

 


قالبی که می توانید در محتوای خود پوشش دهید:

- محصولات یا فرآیندهای جدید
- قابلیت های اضافی
- اخبار صنعت
- کاربردهای مفید از محصولات یا خدمات

 

 


حمایت و طرفداری:


شما در مرحله بعد از خرید باید فرایند ایجاد مشتری وفادار را آغاز کنید. حالا باید این وفاداری را به حمایت تبدیل کنید.
 


هرچقدر تعداد مشتریانی که به حامیان برند تبدیل می کنید بیشتر باشد، تعداد کمتری برند را ترک می کنند. شما باید مشتریان زیادی داشته باشید که از برند تعریف و تمجید می کنند و محصولات و خدماتتان را با سایر افراد به اشتراک می گذارند. هیچ روشی به اندازه یک ارتباط احساسی و عاطفی نمی تواند شما را در رسیدن به این هدف یاری کند.

 


محتوایی که در این مرحله می توانید تولید کنید عبارت است از :

- محتوای تولید شده توسط کاربر
- تخفیف برای مشتریان طولانی مدت
- تصاویر و ویدئوهایی که نشان دهنده استفاده مشتریان از محصولات برند است.

 


قالب هایی که می توانید در محتوای خود پوشش دهید:

- تقدیر و قدردانی
- موفقیت های کسب وکار
- موفقیت کسب وکار آن ها

 

 


ترکیب بازاریابی چرخه مشتری و اتوماسیون:
 


حتما به این موضوع فکر می کنید که انجام تمامی فرایندهای بالا به زمان بسیار زیادی نیاز دارد.

بله همین طور است اما به کمک روش های موجود می توان فرایندهای بیان شده را ساده تر کرد.

اتوماسیون هوشمندانه بازاریابی به شما کمک می کند همه مراحل و جوانب چرخه مشتری را هدف قرار دهید.

ایمیل های خوش آمدگویی و ایمیل های پرورش سرنخ، کمپین ها، پست های مربوط به خبرنامه ها و پست های رسانه اجتماعی را خودکارسازی کنید.

 


از محرک های رویدادها برای ارتباط با مخاطبان بعد از انجام یک فعالیت خاص همچون دانلود وایت پیپر استفاده نمایید. از ایمیل های سرد استفاده کنید تا تولید محتوا را تسریع نمایید. بازاریابی چرخه مشتری و مدیریت ارتباط با مشتری باید به همراه هم انجام شود. هردوی این ها بر روی افزایش تبدیل سرنخ به مشتری و حفظ آن تمرکز دارند و به دنبال ساخت برند قوی و پایه قدرتمند از مشتری و سفیران برند هستند. به خاطر داشته باشید که هر چه سفر مشتری ترغیب کننده تر و قوی تر باشد تبدیل مشتری معمولی به مشتری وفادار ساده تر خواهد بود.

 

 

منبع: کروشه

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

گروه تلگرامي بازار چاپ